Новини

Юлія Собуцька: перше купання малюка краще довірити татусю

У мене постійно запитують коли найкраще вперше купати дитину, якої температури має бути вода, чи треба її перекип’ятити, чи потрібно додавати відвари трав, як купати, з чого починати? Переважно ці питання задають мами на останньому місяці вагітності. В очах багатьох бачу страх, занепокоєння або повну розгубленість. Тому усім Вам розповім 5 найголовніших секретів першого у житті купання.

Перший і найголовніший секрет – розслабитися. Але після пологів у багатьох жінок такий потужний інстинкт материнства, що якби могли, то вони б дихали замість своєї дитини. У такому стані жінки не можуть адекватно сприймати інформацію, мислити чи опанувати свої емоції. Часто тривожний стан мами передається малюку, тому діти вередують, поки не заспокоїться сама мама. Але є тато. І він не відчуває такого потужного нервового перенавантаження через вагітність та пологи. Тому, найкраще, якщо перше купання і кілька наступних, ляжуть на його мужні чоловічі плечі. Татові руки не будуть тремтіти, як мамині, від нього дитина не відчує та не перейме істеричних емоцій, він навпаки забезпечить для дитини відчуття захисту.

Другий секрет – перше купання може бути, навіть, у день, коли дитина народилася. Головне, щоб для цього були умови. Але у пологовому будинку вони не завжди є. Також у перші три дні, відповідно до календаря щеплень, малюки отримують прививку БЦЖ. А її не можна мочити протягом доби. Тому, перше купання логічно провести уже удома, після виписки.

Третій секрет – головне, щоб вода була +37. До такої температури маля звикло у маминому животику, йому комфортно знову відчути себе у звичному теплому середовищі водички. Кип’ятити воду чи ні – вибір за Вами! Наші мами і бабусі звикли, що воду треба кип’ятити та охолоджувати. Але західні лікарі та частина українських протилежної думки. Не варто для дитини створювати стерильні умови. Знищення мамою усіх мікроб навколо, навпаки може спровокувати алергічні реакції у майбутньому, ослаблення імунної системи та, як наслідок, хворобливість. Але якщо Ваша бабуся чи мама наполягають, щоб воду перекип’ятили, не вступайте з ними у суперечку. Бо для дитини найголовніше мамин спокій. Згодом, коли бабусі заспокояться зі своїми порадами та вказівками, купатимете малюка як вважаєте за правильне! Це ж стосується і додавання трав. Пам’ятайте: ромашка, череда, кропива – підсушують шкіру. Тому, із відварами трав краще не зловживати.

Четвертий секрет – ванна може бути маленька індивідуальна або велика домашня. Якщо не встигли купити маленьку дитячу ванну, не треба робити з цього проблему і переносити купання на завтра, післязавтра чи на цілий тиждень. І для першого купання підійде і доросла домашня ванна. Малюку буде комфортніше, якщо до занурення у водичку, загорнете його у пелюшку. І вже тоді починайте опускати у воду. Спершу стопи, далі попу, спинку. Поступово занурюючи усе тіло підтримуйте голівку. Важливо дати малюку відчути, що ванна не безмежна, а має бортики. І безумовно, дитина потребує постійного відчуття батьківських надійних рук.

П’ятий секрет – миємо від стоп до маківки і усміхаємося малюку. Купання немовлят має бути подібне до веселої гри. Рухи по шкірі мають бути ніжними. Торкатися можна або рукою, або м’яким полотенечком. Рухайтеся від пальчиків на ніжках угору до личка. Не затягуйте перше купання, достатньо 5-7 хвилин, щоб дитина не перевтомилася. Найкраще таку водну процедуру робити перед нічним сном, але не раніше, ніж за 40 хвилин після їжі. Водичка розслабить маля і його сон буде по-справжньому солодким.

1848
Навчається діток
3957
Проведено занять