Новини

Міфи про плавання дітей в басейні

Міфи та упередження супроводжують нас протягом усього життя і стосуються практично всіх сфер діяльності людини. Проте найбільша їх кількість, мабуть, стосується дітей: виховання, навчання, догляду, харчування. Та, незважаючи на очевидну ірраціональність і відсутність підтвердження правдивості, на рівні підсвідомості окремі міфи створюють негативні враження про ті чи інші види діяльності, які людина навіть не встигла спробувати.
Так склалося і з плаванням для немовлят.  Цей вид розвиваючих занять для малечі популярний у всьому світі, сотні лікарів підтверджують його користь та дієвість, однак з поширенням тренувань новонароджених в басейні поширюються і міфи про ризики та небезпеки цих занять. Тож зараз ми розберемося, що є правдою, а що вигадкою і як треба діяти, щоб дитяче плавання приносило тільки користь та позитивні емоції.
МІФ 1. Басейн – розсадник інфекцій
Дійсно, вода – це середовище, де ризик розвитку хвороботворних бактерій є підвищеним, особливо якщо її температура – 28-32°С, як в басейні для дітей. Але у штучних водоймах, де проводять заняття з плавання для немовлят, окрім дотримання норм щодо температури води, ще є і обов’язково санітарні норми, які включають:

  • Хлорування води (обов’язкова вимога санітарних норм України). При цьому вміст хлору у воді має коливатися в межах 0,3-0,5 мг/л.
  • Регулювання рівня рН.
  • Дезінфекцію також проводять, використовуючи активний кисень, бромування, озонатори та іонізатори.

Окрім того, перед заняттями усі діти проходять огляд у педіатра, малюків зі різноманітними захворюваннями до занять не допускають, щоб уникнути ризику ускладнення для дитини та захистити решту діток від можливості передавання інфекційних захворювань. Тож ризик зараження інфекційними хворобами у спеціалізованому дитячому басейні не вищий, ніж у звичайній домашній ванні.
МІФ 2. Хлорована вода шкідлива для дитини
Хлор – це хімічний елемент, який використовується для знезараження води у басейні, як ми уже говорили у попередньому пункті. У дуже великій кількості хлор викликає цілу низку захворювань та патологічних станів: онкологічні хвороби, астму, хвороби та подразнення дихальної системи, шкірні захворювання та алергічні реакції. Тому цілком зрозумілі побоювання батьків, щодо впливу хлорованої води у басейні на дітей. Однак, не варто забувати, що в більшості українських міст воду із загального водогону теж хлорують, тож ми отримуємо певну дозу хлору щоденно під час купання, ранкових водних процедур та навіть під час миття посуду чи прання речей.
Не менш важливо і те, що у басейнах, де проводять уроки плавання для дітей, вміст усіх домішок контролюють, слідкують, щоб кількість хлору не перевищувала допустиму норму, а для забезпечення відповідності санітарним нормам використовують ще низку інших способів очищення води, які не мають шкідливого впливу на людський організм. Тож заняття для дітей раннього віку в басейні не загрожують здоров’ю малюка впливом хлору.
МІФ 3. Плавання немовляти – це величезне навантаження на серце
Під час плавання серцебиття прискорюється, кровообіг активізується, а під час тривалих професійних тренувань спортсменів інколи спостерігається і надмірне навантаження на серце. Однак батьки мають розуміти, що спільним між плаванням дітей на першому році життя і тренуванням спортсменів-плавців є тільки перебування у воді.
Раннє або природне плавання – це динамічні вправи у воді під наглядом інструктора, які спрямовані на загальний розвиток та отримання позитивних емоцій, а не на досягнення професійних результатів чи участь в олімпіадах. При цьому тренер слідкує за тим, щоб малюк не перенавантажувався, добре почувався і фізично, і психологічно та отримував користь від плавання у басейні.  
МІФ 4. Плавати в холодну пору року – великий ризик застудитися
Плавання для дітей – це спосіб укріплення імунітету та профілактика захворювань верхніх дихальних шляхів. Регулярні заняття в басейні підвищують стійкість організму до перепаду температур, тренують правильне дихання та розвивають бронхо-легеневу систему. Тому заняття в басейні навпаки знижують ризик застудних захворювань, якщо вони проходять у спеціальному дитячому басейні, де дотримуються рекомендацій щодо температури води та повітря в приміщенні.
МІФ 5. Якщо не встигли почати заняття до року – потім пізно
Думки щодо того, коли варто починати плавати у басейні різняться: одні вважають, що можна починати з народження, інші – у 2-3 місяці, але в одному фахівці одностайні: ніколи не пізно! Навіть якщо малюку вже виповнився рік чи два – можна починати займатися у басейні та отримувати від цього користь. Думки щодо обмеження віку, коли варто починати часто пов’язані з вродженим рефлексом затримувати дихання, коли на обличчя потрапляє вода. Однак фахівці стверджують, що дітям потрібно виробляти саме набутий рефлекс, а це можливо зробити у будь-якому віці. Тому не варто опиратися виключно на рефлекторні вправи під час груднічкового плавання.
Користь басейну для дітей – це науково доведений факт, не зважаючи на міфи про раннє плавання, проте і ризики, які пов’язані з дитячим плаванням також є. Щоб їх уникнути, батькам необхідно все зробити правильно:
Обрати для занять саме дитячий басейн, де є інструктор з малючкового плавання, а температура води та повітря в приміщенні відповідає нормам.
Відвідати лікаря і проконсультуватися на предмет наявності протипоказань.
Налаштуватися позитивно, адже малюк відчуває переживання батьків, та разом отримувати задоволення від занять.
Позитивний вплив плавання на організм дитини стане помітним уже через кілька занять. Перш за все, діти-плавці краще і міцніше сплять, шлунково-кишковий тракт швидше налаштовується і «коліки» будуть менш болючими. До того ж психологи відзначають, що юні плавці виростають цілеспрямованими, впевненими в своїх силах, наполегливими, мають хорошу пам’ять, легко опановують точні науки та вивчають мови.  
 
 

1843
Навчається діток
3957
Проведено занять