Школи в місті Полтава

Руслана Володарська

Акватренер Руслана Володарська: пройшла складний шлях до рівня сертифікованого інструктора малючкового плавання Як любляча мама, Руслана хотіла дати своїм дітям найкраще, а як сучасна мама шукала і...

Переглянути м. Полтава

Сучасні батьки часто запитують: “З якого віку можна водити дитину в басейн?”. І це дуже правильне запитання, адже малюк з народження вміє плавати та пірнати, а при правильному підході буде робити це з величезним задоволенням та отримувати користь від занять. Басейн для малюків ― це не спорт, а всебічний ранній розвиток, користь якого доведена лікарями. В європейській практиці плавання для немовлят в басейні рекомендовано педіатрами, і мами ще під час вагітності стають на чергу, щоб не проґавити час. 

Індивідуальні уроки плавання з тренером

Для новонародженого малюка звичайна ванна може замінити басейн, адже місця тут достатньо. Тому інструктор малючкового плавання готовий розпочати заняття, щойно дитині виповниться два тижні, точніше, щойно загоїться пупкова рана.
Переваги індивідуальної форми занять у віці до трьох місяців:

  • раннє плавання рекомендовано починати якомога раніше, ви не втрачаєте дорогоцінний час для всебічного розвитку немовляти;
  • малюк знаходиться у звичній для нього обстановці, басейн для дітей у віці до трьох місяців може стати зайвим стресом;
  • в домашній ванні найпростіше створити необхідні санітарно-гігієнічні умови для плавання немовлят, достатньо вимити ванну з милом та напустити звичайної водопровідної води.

Сертифікований тренер з плавання для немовлят в Полтаві навчить вас бути інструктором своєму малюку, та ще й підкаже, як вперше купати дитину. Формат занять може бути різним:

  • акватренер приходить кілька разів на тиждень та займається з малюком,
  • інструктор один раз на тиждень контролює процес та показує нові вправи, а батьки щодня проводять акватренування в домашній ванні.

Який варіант обрати, вирішують мама з татом, раннє плавання користь принесе в обох випадках. А після трьох місяців можна відвідувати дитячий басейн в Полтаві, де знайдете як індивідуальні, так і групові заняття.

Групові заняття в басейні для дітей

Де поплавати в Полтаві з дитиною підкаже вам інструктор малючкового плавання. Вам потрібен басейн, який відповідає ряду вимог, зокрема:

  • очищення води проводиться з дотриманням чинних норм,
  • температура води та повітря відповідна до віку дітей,
  • басейн для дітей працює цілий рік.

Врахуйте також час на дорогу та комфорт самого закладу, такі речі, як пеленальний столик, місце для візочків, окрема кімната для годування малюка теж важливі. Малючкове плавання Полтава активно розвиває, тому попит на басейн для немовлят великий. Записуватися в групи радимо заздалегідь, так ви не пропустите кілька тижнів на пошуки. 
Коли малюку виповнюється три місяці, батьки вирішують, в якому форматі продовжувати заняття: індивідуально чи в групах. Якщо дитина здорова та немає спеціальних показань чи протипоказань від педіатрів, веселіше відвідувати групові заняття. Так малюк не лише вчиться плавати, але й виробляє перші комунікаційні навички, та й мамам цікавіше спілкуватися з однодумцями.
Дитячий тренер з плавання формує невеликі групи до восьми мам з малюками, де встигає кожному приділити достатньо уваги. Індивідуальні уроки плавання з тренером можуть знадобитися, поки малюк адаптується до басейну, або після довгої перерви. 

Як вчити плавати немовля?

Раннє плавання називати навчанням не зовсім вірно, адже тут дитина здобуває значно більше, ніж освоєння певної техніки. Це всебічний розвиток, в основі якого лежить задоволення малюка від процесу. 
Хоча плавати та пірнати діти вміють від народження, будувати заняття на рефлексах ― це помилка. Вроджені рефлекси повинні поступово згасати, так відбувається нормальний розвиток людини. Тому, досвідчений інструктор малючкового плавання пояснить відразу, що таке “усвідомлене пірнання”: малюк поступово вчиться затримувати дихання. 
Плавання для немовлят ― це багато позитивних емоцій, веселі ігри у воді, вправи та підтримки, які поступово ускладнюються. Але тут не існує жодних нормативів, дитина нічого не повинна досягнути: вона просто гарно проводить час та активно розвивається. 
Професійне плавання для дітей починається вже в шкільному віці, коли юні спортсмени здатні усвідомлювати та виконувати команди тренера. І не варто поспішати: на все свій час. 

Дитячі басейни в Полтаві чекають на вас, дайте своєму малюку можливість рости здоровим, сильним та відкритим до всього нового. Тоді він легко долатиме перешкоди та досягатиме нових вершин.