Новини

Вплив плавання на організм дитини

Про користь плавання в басейні знає кожен: люди, які дбають про власне здоров'я знаходять час для акватренувань хоча б два рази на тиждень. При цьому не обов'язково розглядати плавання як вид спорту, адже важливі не так результати, як систематичність занять. 
Для дитячого організму, який росте та розвивається, плавання для немовлят рекомендовано з перших днів життя. Методики, якими володіє професійний тренер, безпечні та перевірені роками практики. Сучасні батьки не чекають, поки дитина піде в школу, вони знаходять сертифікованого акватренера та хороший басейн ще до народження малюка.

Чим корисне плавання для маленьких дітей?

Раннє плавання ― це дієва методика всебічного розвитку малюка. Фізичні процеси, які відбуваються в організмі немовляти під час занурення у воду, мають позитивний вплив на всі системи життєдіяльності. Такі малюки виділяються серед своїх однолітків: вони менше хворіють на сезонні простуди, мають хороший сон та апетит, відкриті до всього нового. Чому так відбувається?

  1. Немовлята не можуть багато рухатися, а у воді вони отримують помірне фізичне навантаження. Відповідно сила м'язів зростає, дитина стає міцнішою.
  2. Дихальна система людини також потребує тренувань, під час пірнань малюк укріплює бронхо-легеневу систему. А разом з міцним імунітетом отримує надійний захист від вірусів та інфекцій.
  3. Максимальне споживання кисню позитивно впливає на роботу мозку, тому такі діти легко сприймають інформацію та у майбутньому навчаються без проблем.

Заняття з плавання для немовлят користь приносять на все життя, бо саме у віці до трьох років закладається міцний фундамент фізичного та психоемоційного здоров'я людини. 

Види плавання для дітей

Заняття у воді відрізняються залежно від віку дитини, на все свій час. Якщо немовлятам потрібне розслаблення та невелике навантаження, то малюки від трьох років полюбляють активні ігри. А школярі вже здатні концентрувати увагу та запам'ятовувати послідовність рухів. Але плавання користь для здоров'я приносить у кожному випадку. 
Розрізняють такі види занять для дітей, які проводить професійний тренер:

  • акватренування в домашній ванні від двох тижнів до трьох місяців;
  • малючкове плавання в басейні до трьох років;
  • професійне плавання для дітей шкільного віку.

Батькам слід звернути увагу на те, що для інструктора з раннього плавання програма навчання відрізняється від тієї, за якою готують тренерів для спортивних шкіл. Тому перевіряйте сертифікат акватренера, якому вирішили довірити свого малюка.

Плавання для дітей плюси і мінуси

Хоча про користь плавання говорять всі лікарі, суперечливі думки різних експертів можна зустріти й досі. Поговоримо відверто про те, яка ж дітям від плавання користь і шкода.
Перш ніж починати відвідувати басейн проконсультуватися з лікарем потрібно однозначно, незалежно від віку дитини. Це слід зробити з двох причин:

  • існують хвороби та стани організму людини при яких плавання може зашкодити, лікар після обстеження надасть всю необхідну інформацію;
  • заняття в басейні можуть стати профілактикою та однією зі складових лікування деяких недуг, в такому випадку рекомендації лікаря допоможуть акватренеру правильно підібрати комплекс вправ для дитини.

Шкоду плавання принесе в тому випадку, якщо певні застереження лікарів не будуть відомі тренеру. Тому правило непорушне: спершу до педіатра на обстеження, а вже потім в басейн.
Про користь плавання слід говорити, залежно від віку дитини. Для малюків акватренування ― це загартовування, розвиток дихальної системи, тренування м'язів та зміцнення серцево-судинної системи. Для дошкільнят групові заняття в басейні ще й сприяють емоційному розвитку та вчать налагоджувати комунікації з однолітками та тренером. В шкільному віці плавання користь для спини розглядається як профілактика сколіозу, який виникає через постійне сидіння за партою. А для підлітків однозначним аргументом стає те, що плавання користь для фігури приносить краще, ніж виснажливі тренування в спортзалах. 
І ще один важливий момент. Чи принесе плавання користь чи шкоду вашій дитині залежить від рівня професійної підготовки тренера. Тому, обирайте перевірених та найкращих. 


 

1859
Навчається діток
3957
Проведено занять