Новини

Ідеї для ігор на воді з малюками

Заняття у воді з раннього віку – це користь для здоров’я та загальний розвиток організму. Однак не менш важлива складова раннього плавання малечі – отримання позитивних емоцій від купання. А що краще може розважити дитину, ніж цікаві, веселі та корисні ігри? Сьогодні ми розкажемо вам про варіанти ігор з водою та на воді для найменших плавців віком від 6 місяців до 3 років, а також про ігри з водою для дошкільників віком 3-6 років.
Відразу зауважимо: якщо ви плануєте проводити водяні ігри в спеціалізованому дитячому басейні, де є інструктор з раннього плавання, то можна не хвилюватися з приводу температури води, а тренер підкаже що і як краще робити. Якщо ж ви хочете спробувати ігри з водою для дітей на відпочинку у загальному басейні без дитячого інструктора:

  • Переконайтесь, що вода не надто холодна для дитини та достатньо чиста;
  • Тривалість гри має бути 10-15 хвилин, але якщо малюк почне капризувати чи плакати – треба припиняти негайно;
  • Завчасно приготуйте рушник, щоб витерти і закутати малюка після гри.

Найкращим варіантом буде спробувати ігри на воді спочатку з тренером у дитячому басейні, а вже потім гратися самостійно.


Гра «Карусель»
Суть її полягає в тому, що дитина тримається за ваші пальці обома руками, а ви, притримуючи її за кисті, кружляєте у воді почергово: спинкою і животиком вперед. З «каруселі» найкраще починати ігри, бо малюк занурюється у воду поступово і звикає до гри.
«Рюкзак»
Малюка потрібно розмістити на спині, як рюкзак, щоб він тримався ручками за ваші плечі, для надійності краще притримувати його рукою під «п’яту точку» і так походити-поплавати по басейну.
«Акробат»
Коли дитина вже звикне до перебування у воді, можна переходити до гри з бризками та занурюванням по шию:
Поверніть дитину до себе спиною та візьміть її за ступні, так щоб ваші долоні були опорою для ніжок.
Відчувши опору, дитина випрямить ноги, щоб стати, а ви підіймете її над водою (щоб допомогти стати можна поставити ніжки на одну руку, а іншою взяти малюка за ручку).
Малюк через кілька секунд, зазвичай, згинає ніжки і плюхкається у воду.


«Бризки»
Хлопання у воді піднімає настрій дитини, сприяє звиканню до того, що крапельки потрапляють на обличчя та слугує підготовкою до пірнання.
Поверніть малюка спиною до себе, візьміть під руки і попросіть бити ніжками по воді (можна спочатку допомогти руками, щоб дитина зрозуміла, що треба робити).
Розвивальні ігри з водою і м’ячем

  • З невеликим м’ячиком можна грати так:
  • Дитину тримаємо спиною до себе, а ніжками б’ємо по м’ячу, щоб він відскакував або намагаємось захоплювати його двома ногами і діймати  над водою. Такі вправи тренують координацію рухів.
  • Можна попросити дитину кидати м’ячик, а потім, з вашою допомогою намагатися його наздогнати.
  • Старші діти можуть спробувати плавати з м’ячем: взятися за нього руками, а ніжками гребти – дорослий повинен підтримувати малюка під живіт.

«Паром»
Для цієї гри вам знадобиться аквапалиця чи надувний круг. Помістіть дитину в цей аксесуар для плавання і попросіть перевезти іграшки від одного бортика до іншого або, якщо з малюком грається двоє батьків: від мами до тата і навпаки.
«Норець» або «Пірнальник»
Вправи, такі як ігра «дельфін» можна виконувати самостійно тільки після того, як дитина навчилася пірнати під наглядом інструктора та вміє затримувати дихання по команді «Пірнай!» (чи іншій). Якщо ж малюк раніше не пірнав, краще почати підготовку використовуючи ігри з водою для дітей раннього віку, як, наприклад, «Поливаємо квіточку». Для неї знадобиться невеличкий стаканчик (можна використати формочку для піщаних пасочок). Спочатку дитина поливає маму – ллє воду на голову, потім мама поливає малюка: трошки на плечі, потім на голівку – акуратно і без бризків, щоб не налякати.
«Морський коник»
В цій грі ми використовуємо аквапалицю: згинаємо її до U-подібної форми і, тримаючи кінцями до верху, саджаємо на неї дитину, як на конячку і катаємо. Ця гра чудово підійде для завершення розваг у воді – «коник» доправляє малюка на берег.
Для дітей старшого віку – від трьох років можна впроваджувати і більш активні колективні ігри з елементами змагань, як «Морський бій», коли дітей ділять на дві команди і завдання кожної з команд полягає у тому, щоб відтіснити противника до умовної лінії бризками. Відпочиваючи на морі також можна практикувати ігри з піском та водою для дітей раннього віку. Батькам при цьому треба бути особливо уважними, щоб пісок не потрапив в очі, ніс, рот.  
Ігри з водою – це не тільки веселощі та спосіб урізноманітнити похід в басейн чи відпочинок на морі. Це ще й велика користь для розвитку усіх органів і систем дитячого організму. А щоб убезпечити свою дитину, краще попередньо проконсультуватися з фахівцем із раннього плавання. Він покаже та порадить вправи для малюків різного віку, ігри з водою для аутистів та дітей з іншими особливостями розвитку.
 

1848
Навчається діток
3957
Проведено занять