Новини

Цікаві ідеї ігор для діток до року

Всі ми родом із дитинства. Ніде й ніколи зірки не світять так яскраво, як у дитячі роки. Це особлива пора, тому що саме в цей час закладаються основи особистості дитини, відбувається знайомство малюка зі світом. 
Саме батьки готують дитину до майбутнього, дають їй відчуття безпеки, необхідне для того, щоб розвиватися далі й досліджувати світ навколо себе.
Невід’ємною складовою розвитку малюка є гра. Розважаючись, дитина ще навіть не зрозуміє, що розвивається творчо, тренує логіку, мислення, вчиться рахувати, розрізняти розміри, форми та кольори.
Ігри для дітей — це цілий світ, пізнавати який надзвичайно цікаво, тому батькам стануть у пригоді цікаві ідеї ігор для малят.
 
Ідеї ігор для малят
Забавлянки.
Короткі веселі віршики, які легко запам'ятовуються  і дарують радість вам та вашій дитині. Текст віршиків допомагає малюкові розширити словниковий запас. Не важливо, що він поки не може повторити за вами ні слова. Малюк зберігає в пам'яті слова і фрази, які ви регулярно повторюєте, учиться асоціювати їх з рухами і образами, що допомагає швидко налагодити контакт із дитиною та поліпшити їй настрій.
Підкидаючи дитину на коліні або ж на нозі,  промовляйте:

Гойда-да, гойда-да,
Добра в коника хода,
Поводи шовкові,
Золоті підкови.

 Їде, їде пан, пан,
 На конику сам, сам,
 А за паном хлоп, хлоп
 На конику гоп, гоп.


Пальчикові ігри. 
Гра розвиває дрібну моторику м'язів пальців, мовлення дітей, залучає до розумового розвитку, а також ви ненав'язливо й радісно робите масаж. Під час гри, перебирайте пальчики малюка від мізинчика, легенько посмикуючи їх та згинаючи в кулачок. Імітуючи помішування кашки в долоньці дитини, промовляйте:

Сорока-ворона
Дітям кашу варила.
Тому дала, тому дала, 
Тому дала, тому дала, а тому не дала
Бо він ледар: дров не рубав,
Печі не палив, каші не варив,
Діток гулять не водив - іди собі геть!


Цей пальчик – мій дідусь,
А цей пальчик – баба,
А цей пальчик – мій татусь,
А цей пальчик – мама

Також, можна плескати з дитиною в долоні, промовляючи:

  - Ладушки, ладусі,
  - А де були? — У бабусі.
  - А що їли? — Кашку.
  - А що пили? —    Бражку.
  Каша масленька, бражка п'яненька, бабуся старенька.
  Гай! Гай! Полетіли, на головку сіли.

Ігрова гімнастика. 
Щоб перетворити гімнастику в захоплюючу гру, добре виконувати вправи під музику, щоб було веселіше. В ігровій формі давайте малюкові цікаві завдання: «Подивися, що заховано у мене в руці? (під столом, під подушкою, за кріслом і т.д.). Малюк, відшукуючи сюрприз, долає різні перешкоди, розташовані у нього на шляху. Наприклад, заповзає під стіл або ж перелазить через подушку.
 
Загадкова рукавичка.
Для цієї гри приготуйте мішечок з матерії та покладіть всередину іграшки, кубики,     кульки, фігурки і т.п. Починайте один за одним діставати предмети з мішечка, розглядаючи їх разом з дитиною. Називайте предмети, обмацуйте, викладайте на стіл. Далі покладіть предмети назад у загадкову рукавичку. Дитина повинна занурити руку в мішок, взяти певний предмет і, не дивлячись на нього, ощупати і здогадатися, що це.
Такі вправи розвивають у дитини координацію обох ручок. Розвиваючи фізичне тіло — розвивається і сама дитина — все взаємопов’язане.

Ігри в пісочниці.
Найулюбленіша гра дітей, під час якої дитина з піску і невеличких фігурок будує свій індивідуальний та неповторний світ у мініатюрі.  Гра сприяє творчому розвитку дитини, бажанню  експерементувати, фантазувати та працювати самостійно.

Ігри з водою.
Багато діток не люблять або ж бояться купатися. В такому випадку, щоб заохотити, заспокоїти, привчити дитину до спокійного і веселого купання, вам допоможе гра.
Найперше, що можна спробувати – промовляти простий віршик:

Водичко, водичко,
Умий мені личко,
Щоб сяяли очки
Червоніли щічки,
Щоб ротик сміявся,
Щоб зубчик кусався.

 
Далі покажіть дитині, як ручками шльопати по водичці. Посадіть малюка у воду і дайте йому можливість влаштувати справжній салют із бризок. Пластмасові іграшки допоможуть урізноманітнити процес. Під час гри можна навчити дитину мити іграшки, а додавши різного роду ємності (відерця, стаканчики, пляшечки) -  навчити дитину набирати або ж переливати воду.

Ідеї для ігор з дитиною після року
Малюк знайомиться зі  світом за допомогою смаку, нюху та через сенсорні відчуття. Оскільки дитина спочатку все тягне до роту, необхідно слідкувати щоб до рук малюка не потрапляли дрібні або ж гострі предмети: ґудзики, цвяхи, кнопки, монети. А згодом, навчити дитину правилам безпечного користування предметами, які можуть зашкодити власній безпеці.
Основне – набратися батькам терпінню, тому що в процесі пізнання нового, малюк ще не думає про бруд навколо, сміття та зіпсовані дорогі речі. Найкращий спосіб уникнути проблеми – заздалегідь підготувати дитині простір для ігор, щоб не заважати малюку розвивати творчі здібності та уміння самовиражатися.
 
До переліку розвиваючих ігор та завдань слід віднести:

  • Складання цілого із частин (піраміда, конструктор);
  • Знайди пару (знайомство дитини з парними предметами: взуттям, рукавичками, шкарпетками);
  • Віднайди схоже (серед кольорових геометричних форм: трикутник, круг, квадрат);
  • Відшукай мене (хованки);
  • «Я – артист» (під музику танцюємо та співаємо);
  • «Я – художник» (малюємо фарбами, олівцями, фломастерами на великих аркушах паперу);
  • Вгадай хто це? (озвучування звуків тварин: котика, собачки, корови, жабки і т.п.);
  • Дитячий футбол (перекочування м’ячика на підлозі).
  • І звісно, вам не обійтись без пускання мильних бульбашок, чаювання, перегляду мультфільмів, читання вголос казок та виліплювання фігурок із пластиліну.
1848
Навчається діток
3957
Проведено занять